Skąd wzięła się terapia antynikotynowa biorezonansem?

Terapia biorenzonansowa została pierwszy raz zastosowana przez niemieckiego lekarza Franza Morela. Pierwszym urządzeniem biorezonansowym była MORA, którą Morel stworzył wraz z elektronikiem Rache (nazwa MORA pochodzi od pierwszych liter ich nazwisk). Na bazie tego urządzenia powstały inne aparaty, np. popularny w Polsce biorezonans BICOM. Aparaty biorezonansowe są stosowane w Polsce od 1993 roku. Doskonałe efekty uzyskuje się w terapii  uzależnienia od papierosów. Jedną z najbardziej skutecznych jest terapia antynikotynowa MORA. 

 

Jak wygląda terapia antynikotynowa?

Podczas terapii antynikotynowej osoba jest podłączona do urządzenia za pomocą specjalnych elektrod do aparatu MORA. Stosowane są elektrody ręczne, stopowe, i czołowe oraz dodatkowy pas magnetyczny na plecy. Elektrody są pokryte potrójną warstwą złota, dzięki czemu lepiej przewodzą impulsy niż elektrody miedziane i nie mają tendencji do wytwarzania osadu, błędnie ocenianego jako „wychodzenie nikotyny” z organizmu (jest to naturalne zjawisko chemiczne). Nikotyna i toksyny nagromadzone wskutek wdychania dymu papierosowego będzie dopiero wychodził z organizmu wciągu kilku kilkunastu godzin.

 

Zasada działa biorezonansu podczas terapii antynikotynowej  

Urządzenie MORA przekazuje organizmowi fale elektromagnetyczne właściwe dla papierosa. Zostaje zmieniony kształt fali na dokładnie odwrotny, tzw. lustrzane odbicie (inwersja sygnału). W efekcie dwie przeciwstawne sobie fale o tej samej częstotliwości nakładają się w organizmie na siebie (efekt rezonansu) i zostaje zainicjonawny proces detoksykacji oraz  zostaje wygaszona potrzeba zapalenia papierosa. Dla uzyskania odpowiedniej częstotliwości w urządzeniu umieszcza się dwa papierosy przyniesione na terapię przez palacza – jeden cały, a drugi wypalony. Dodatkowo w terapiach MORA włącza się program w komputerze zawierający spektrum częstotliwości różnych papierosów (dla wzmocnienia efektu!). Terapii może być poddawany każdy nałogowy palacz niezależnie od wieku, stanu zdrowia i stażu palenia. Zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny, nie posiada skutków ubocznych.

 

Ile terapii antynikotynowych trzeba przejść, aby przestać palić?

Biorezonansowe rzucanie palenia czyli wygaszanie głodu nikotynowego uzyskuje się po jednorazowej wizycie, trwającej 25 minut. Chęć zapalenia palenia ustępuje w ciągu kilku-kilkunastu godzin po zabiegu. Z reguły wystarcza tylko jedna terapia. Zdarza się, że niewielki odsetek palaczy poddanych zabiegowi wymaga powtórki. Należy ją wykonać 2-14 dni po pierwszym zabiegu. Klasycznie robiło się serie składająca się z trzech terapii trzy w odstępach co kilka dni. Trzecia terapia była gratis. Dawało to bardzo skuteczne efekty. Pęd życia sprawił jednak, że zmodyfikowano ustawienia, podkręcono wzmocnienia i stworzono zabieg skuteczny już po pierwszym razie, aby palacze odczuli szybko efekty i nie musieli przychodzić trzy razy. W trudnych przypadkach można jednak zastosować system trzech terapii. Polecany jest u osób z bardzo długim stażem palenia, zaczynających opalić w młodym wieku.

 

Przeciwskazania: nowotwór, rozrusznik serca, ciąża, przeziebienie i inne choroby ostre ukladu oddechowego typu bole gardła, katar,